מירי ולצמן
B.Sc תזונאית קלינית
054-9983100

אין כמו אוכל טוב וסקס טוב, אבל מה קורה אם אחד בא על חשבון השני?

 

עודף משקל: במידה ואתם סובלים מעודף משקל, יתכן שתחושת הכובד ו/או הירידה בדימוי העצמי ישפיעו על החשק המיני שלכם. מעבר לכך, ההשמנה משבשת את זרימת הדם בעקבות העלייה ברמות הסוכר והכולסטרול, דבר המשפיע על התפקוד המיני, בעיקר של גברים.

בנוסף, השמנה גורמת לעליה באסטרוגן ולירידה ברמת הטסטוסטרון (הורמון המין הגברי). לכן בתור התחלה מומלץ להפחית במשקל באופן איטי ומבוקר. ידוע שהפחתה מהירה מדי במשקל פוגעת בחשק המיני בשל שינויים חדשים בהורמוני המין.

כמובן שתת משקל תפגע גם היא בהורמוני המין ופה צופים באותה הבעיה.

 

לצורך תפקוד תקין של הורמוני המין , מומלץ ליטול ויטמינים כמו E,  C, A ואבץ (שהוא אגב רכיב חיוני בזרע). מומלץ לפנות לדיאטנית לבחון האם חסרים בויטמינים אלו ולהשלים בהתאם לצורך.

 

החשק המיני מושפע רבות גם ממצב הרוח שלנו ולכן יש להקפיד על צריכה של פחמימות וויטמינים מקבוצת B המצויים אף הם בפחמימות וויטמין C הקשור גם הוא למצב הרוח. מחקר שפורסם לאחרונה, מצא שדיאטה המכילה פחמימות (בכמות סבירה כמובן), לעומת דיאטה דלת פחמימות, תרמה לשמירה על מצב הרוח לעומת הדיאטה המקבילה, אף עפ"י שירידה במשקל הייתה זהה.

 

מאילו מזונות להימנע?

שוקולד: אמנם השוקולד נחשב למעורר תאווה, אך מומלץ להמנע מצריכה גדולה ממנו. מצד אחד השוקולד (המריר מאיכות גבוהה), מכיל חומרים המפרישים הורמונים במוח הגורמים להנאה, אך השוקולד מכיל כמויות גבוהות של סוכר ושומן. שוקולד במינון.

 

אלכוהול: צריכה של אלכוהול בכמות קטנה בכדי "להכנס לאוירה" אינה מזיקה, אך צריכה של כמויות גדולות פוגעות בזיקפה, לכן מומלץ להימנע מכך.

 

גודל ארוחות:  חשוב להימנע מארוחות כבדות, ולאכול מזונות קלים יותר כגון: דגים, פירות וירקות ,מוצרי חלב וכדומה.  חשוב לא להיות רעבים מדי ולכן ארוחות קטנות כל שלוש שעות יעשו א העבודה.

 

מזונות שיוצרים גזים: (אני מניחה שפה לא צריך להסביר לשם מה). גזים במערכת העיכול הם למעשה פחמימות שלא התעכלו. וכמו כן יכולים להופיע אחרי ארוחות כבדות במיוחד. כל אדם מכיר את גופו ואת המאכלים הגורמים לו לתחושת אי נוחות והמאכלים משתנים מאדם לאדם. המאכלים הנפוצים: קטניות, בצל, כרוב, כרובית.

 

אלוהים את הריח: חשוב מאד להמנע ממזונות הגורמים לריח רע בגוף ובפה כמו: שום, בצל, חילבה ועמבה.

 

לסיכום, אוכל וסקס הם שניהם צרכים חיובים, הפיקו את המירב משניהם.

 

מה עדיף: אוכל טוב או סקס טוב?

מאמרים אחרונים
:מאמרים אחרונים

אוכל וסקס

דיאטה אחרי החגים

הנחיות לילד

הרגלי אכילה מומלצים

כתבה מזון מורכב

לחץ ותזונה

תזונה לאחר הלידה
בחזרה למאמרים
בחזרה למאמרים